Büyük-Ölçekli Projeler için Sertifikalı DIN S18 Hafif Raylar Nasıl Kaynaklanır?
Büyük-ölçekli endüstriyel projeler için yapısal ray çeliği tedarik etmek, üretim standartlarına mutlak bağlılık, sağlam tedarik zinciri lojistiği ve sıkı finansal risk azaltma gerektirir.Çünkü DIN 5901S18 hafif raylı sistem(18,30 kg/m) kompakt bir profile (93,0 mm yükseklik, 82,0 mm taban genişliği ve 10,0 mm web kalınlığı) sahiptir; yüksek-hassas haddelemeyi, birinci sınıf metalürjik kaliteleri ve tamamen eşleşen izleme aksesuarlarını garanti eden bir üretim ortağı seçmek, proje gecikmelerini ve izleme hatalarını önlemek açısından kritik öneme sahiptir.
Önde gelen küresel demiryolu üretim ve ihracat uzmanı olarak,GNEE RAYIYüksek-hacimli DIN S18 toplu siparişleri gerçekleştirirken gereken teknik uyumluluk, lojistik ve kalite güvence iş akışlarını ele alan eksiksiz bir B2B satın alma çerçevesi sağlar.
1. Aşama: Tedarik-öncesi Değerlendirme ve Teknik Uyumluluk
Toplu alıcıların, bir haddehaneye sermaye yatırmadan önce, üretim kaynağının ağır{0}}tonajlı lojistiği desteklemek için gerekli kimlik bilgilerine, malzeme takip protokollerine ve ham üretim kapasitesine sahip olduğunu doğrulaması gerekir.
Metalurji Kaliteleri ve Standart Doğrulaması
S18 rayı, DIN 5901 veya eşdeğer Avrupa hafif raylı standardına tam olarak uygun şekilde haddelenmelidir. Alıcılar çelik kimyasını projelerinin kesin operasyonel ortamına uygun hale getirmelidir.
- R200 (Normal Karbon Çelik / 55Q Eşdeğeri):Çekme mukavemeti 685 MPa'ya eşit veya daha büyük, yüzey sertliği 200 HBW'ye eşit veya daha büyük. Düşük-frekanslı tarımsal döngüler, hafif tuğla-fırın hatları ve yapısal ekonominin öncelikli olduğu standart malzeme taşıma yolları için optimize edilmiştir.

| EN 13674-4: R200 Çelik Sınıfı Özellikleri | ||
| Emlak Kategorisi | Parametre / Öğe | Değer / Gereksinim (EN 13674-4) |
| Kimyasal Bileşim (%) | Karbon (C) | 0.40 – 0.60 |
| Manganez (Mn) | 0.60 – 1.20 | |
| Silikon (Si) | 0.15 – 0.40 | |
| Fosfor (P) | 0,035'ten küçük veya ona eşit | |
| Kükürt (S) | 0,035'ten küçük veya ona eşit | |
| Mekanik Özellikler | Çekme Dayanımı (Rm) | 680 MPa'dan büyük veya ona eşit |
| Uzama (A) | %14'ten büyük veya eşit | |
| Koşu Yüzey Sertliği | 200 HBW'den büyük veya ona eşit | |
- R260 (Yüksek-Karbon Manganez Alaşımı / U71Mn Eşdeğeri):Çekme mukavemeti 880 MPa'ya eşit veya daha büyük, yüzey sertliği 260 HBW'ye eşit veya daha büyük. Ray başlığının düzleşmesini ("mantarlaşma") önlemek amacıyla, ağır-kullanılan atölye rampası pistleri, sürekli maden nakliyesi sürüklenmeleri ve yüksek-hızlı otomatik depolama ve geri alma sistemi (ASRS) rayları için zorunludur.

| EN 13674-4: R260 Çelik Sınıfı Özellikleri | ||
| Kimyasal Bileşim (%) | Karbon (C) | 0.62 – 0.80 |
| Manganez (Mn) | 0.70 – 1.20 | |
| Silikon (Si) | 0.15 – 0.58 | |
| Fosfor (P) | 0,025'ten küçük veya ona eşit | |
| Kükürt (S) | 0,025'ten küçük veya ona eşit | |
| Krom (Cr) | 0,15'ten küçük veya ona eşit | |
| Mekanik Özellikler | Çekme Dayanımı (Rm | 880 MPa'dan büyük veya ona eşit |
| Uzama (A) | %10'dan büyük veya eşit | |
| Koşu Yüzey Sertliği | 260 – 300HBW | |
GNEE RAIL Teknik Avantajı:S18 çelik metalurjisinin tam olarak özelleştirilmesini sunuyoruz. Projeniz ister ekonomik kurulumlar için standart R200 çeliği, ister aşınmanın yoğun olduğu vinç düzenleri için birinci sınıf R260/U71Mn alaşımlı çelik talep etsin-, mühendislerimiz her partinin gereken Avrupa standartlarına tam olarak uymasını sağlar. Tüm ham çelik kütükler, tekdüze malzeme saflığını garanti etmek için yalnızca 1. kademe küresel çelik kuruluşlarından tedarik edilmektedir.
2. Malzeme İzlenebilirliği ve Dokümantasyonu
Ağır-tonajlı endüstriyel projeler için gevşek bir laboratuvar raporu yetersizdir. Tedarikçiler kapsamlı birTR 10204 3.1 Malzeme Test Sertifikası (MTC)doğrudan çelik potanın özgül ısı numarasına bağlıdır. Bu belge, tam kimyasal pota analizini ve eksiksiz mekanik yük sonuçlarını (akma dayanımı, çekme dayanımı, uzama ve Brinell sertliği) belgelemektedir.
GNEE RAIL'in Mevzuata Uygunluğu:DIN S18 raylarımızın her sevkiyatına orijinal bir EN 10204 3.1 MTC eşlik eder. Ham kütüğün eritilmesinden son soğuk-doğrultmaya kadar %100 malzeme izlenebilirliği sağlıyoruz.
3. Üretim Kapasitesi ve Teslimat-Süresi Karşılaştırması
Nitelikli bir küresel demiryolu üreticisi, temel aylık kapasiteyi korumalıdır.3.000 ila 5.000 metrik tonhafif raylı profiller için, tüm raylarda boyutsal bütünlüğü korumak amacıyla büyük parti siparişlerinin tek, sürekli haddeleme döngüleri halinde çalıştırılabilmesini sağlar.

GNEE RAIL'in Tedarik Yeteneği:Devasa üretim tesislerimiz tarafından desteklenen büyük{0}}toplu talepleri kolayca karşılıyoruz. Üretim hatlarımız, üretimin en yoğun olduğu dönemlerde bile kısa teslimat süreleri ve hızlı teslimat başlangıç pencereleri sunmamıza olanak tanıyan istikrarlı bir rulo planlama sistemi sağlar.
2. Aşama:-Üretim Kalite Kontrolü ve Küresel Lojistik Yönetimi
Bir sözleşme sonuçlandıktan sonra, orta-aşama risk-azaltma çerçevesini üretim gözetimi ve lojistik planlaması yönetir.
1.-Fabrika Kalite Denetim Planında (ITP)
Toplu siparişleri gerçekleştiren alıcılar, bir fabrika temsilcisi görevlendirme veya sertifikalı bir üçüncü-taraf denetim kuruluşunu görevlendirme hakkını saklı tutarak resmi bir Denetim ve Test Planı (ITP) uygulamalıdır (SGS, TÜV veya Intertek) konteyner yüklemesinden önce malzemeyi denetlemek.
2. İhracat Paketleme ve Deniz Taşımacılığı Mühendisliği
Hafif raylar ince bir profile sahip olduğundan, yanlış demetleme okyanus geçişi sırasında yanal bükülmeye (bükülmeye) neden olur.
- Ters Çevrilmiş Yuvalama Protokolü:S18 rayları, yoğunluğu en üst düzeye çıkarmak ve profilleri birbirine kilitlemek için alternatif sıraların tabanda-aşağıda ve tabanda-yukarıya yerleştirildiği oldukça sıkıştırılmış, sıkı bir şekilde bağlanmış dikdörtgen demetler halinde paketlenmelidir.
- Pas Azaltma:Raylar tek tip bir fabrika uygulamasına sahip olmalıdır.-pas önleyici yağ veya ince siyah bitümlü vernikHaftalarca süren deniz taşımacılığı sırasında tuz spreyi korozyonuna karşı dayanıklılık. Ray uç-yüzeyleri, çelik kalitesini belirten renk-kodlu astarlarla işlenmelidir.

GNEE RAIL'den Lojistik Esnekliği:Çeşitli küresel ticaret koşullarında (FOB, CFR, CIF) uzmanlaşıyoruz ve dökme çelik taşımacılığında son derece deneyimli önde gelen deniz ve demiryolu lojistik operatörleriyle-uzun vadeli stratejik ortaklıklar sürdürüyoruz. Standart 6-metrelik raylar için, sıkıca kapatılmış 20 ft'lik GP konteynırları kullanıyoruz. Sabit 8-metrelik veya 10 metrelik hatlar için, optimize edilmiş 40 ft'lik GP konteyner düzenleri veya Toplu Dağıtım rotaları sunarak varış gümrük gecikmelerini ortadan kaldırmak amacıyla tüm ahşap istiflerin tamamen ISPM-15 ısıl işleme uyumlu olmasını sağlıyoruz.
3. Aşama: Teslimat Sonrası- Saha Entegrasyonu, Aksesuarlar ve Garanti
Toplu demiryolu satın alımının yaşam döngüsü, saha teslimatı, hat kurulumu ve performans garantisi doğrulaması yoluyla uzanır.
1. Tam-Sistem Aksesuar Eşleştirmesi
Çelik bir ray yalnızca onu sabitleyen donanım kadar sağlamdır. Takip aksesuarlarının doğrulanmamış ikincil pazarlardan tedarik edilmesi ciddi boyutlandırma uyumsuzluklarına neden olur. Tam-sistemli bir üretim ortağından yararlanmak, tedariki basitleştirir ve yapısal uyumu garanti eder.
GNEE RAYIS18 yol yapısının tamamı için tek bir-kaynak üreticisi olarak hareket ederek bu tedarik zinciri parçalanmasını ortadan kaldırır:
- DIN S18 Çelik Raylar:Projeye özel uzunluklarda birinci sınıf R200/R260 metalurjisine dönüştürüldü-.
- EşleştirmeS18 Bağlantı Plakaları:S18 profilinin 93,0 mm yüksekliğindeki balık tutma açısına mükemmel şekilde oturacak şekilde işlenmiş 4-delikli ekleme çubukları-sıfır bağlantı adımı hatası sağlar.

- Yüksek-Gerilimli Ray Cıvataları ve Bağlantı Elemanları:Sınıf 8.8M12 / M14 balık cıvatalarıRay hattının mühendislik toleranslarına tam olarak uyacak şekilde üretilmiş ray klipsleri, ray kelepçeleri ve lastik ray pedlerinin yanı sıra ağır altıgen somunlar ve ayrık yaylı rondelalarla tamamlanmıştır.
2. Maddi Kusur İddiaları ve Operasyonel Garantiler
Birinci sınıf DIN S18 çelik raylara yönelik standart uluslararası sözleşmeler, teslimat sonrası-korumaları açık bir şekilde özetlemelidir:
GNEE RAIL'in Uzun-Dönem Taahhüdü:DIN S18 ray sistemlerimizi sağlam bir şekilde destekliyoruz12 ila 24 ay arası yapısal garantiliman teslimi veya projenin işletmeye alınması tarihinden itibaren. Nadiren de olsa bir saha tutarsızlığı durumunda (miktar eksikliği veya nakliye hasarı gibi), GNEE RAIL, resmi bir yanıt ve değerlendirmeyi en kısa sürede garanti eder.3 ila 5 iş günü, proje zaman çizelgenizi korumak için hızlı değiştirme lojistiğiyle tamamlayın. Ayrıca sahada ray döşeme, eklem birleştirme ve günlük bakım hizalaması için kapsamlı uzaktan teknik rehberlik sağlıyoruz.
24 Saat İçinde Teklif Alın
Sertifikalı hafif raylı sistem bileşenlerinin tek, doğrulanmış bir üreticiden tedarik edilmesi, kurulum gecikmelerini ortadan kaldırır ve toplu taşıma hatlarınız genelinde tam sistem uyumluluğu sağlar.GNEE RAYIeşleşen bağlantı donanımının eksiksiz bir envanterinin yanı sıra yüksek-kaliteli S18 rayları sağlamak için gelişmiş çelik dökümü tamamen entegre çok-eksenli doğrultma yapılandırmalarıyla dengeler. Son işlem tesisimiz özel doğrusal kesme, kenar profili oluşturma ve doğrudan teknik çizimlerinizden yola çıkılarak gerçekleştirilen hassas önceden- delinmiş bağlantı deliği dizileri konusunda uzmanlaşmıştır. Resmi hadde malzemesi test verilerini incelemek, özel uzunluk toleranslarını doğrulamak ve altyapı yatırımınızı korumak için oluşturulmuş şeffaf bir proje teklifi almak için lütfen bugün teknik danışmanlık ofisimize ulaşın.






